Vznik stálé expozice v roce 2023

Po složité cestě se velká část děl Míly Doleželové vrací zpět do Telče. Dohodli se na tom zástupci České dominikánské provincie a Univerzitního centra Masarykovy univerzity. Díky finanční podpoře z Norských fondů vznikne v průběhu roku 2023 dlouhodobá expozice Míly Doleželové v Telči.

8. 6. 2022

Bez popisku

Styl paní Míly je originální a nepřehlédnutelný. Tak jako byla i její osobnost a její životní příběh. V roce 2022 si připomeneme 100 let od jejího narození, ale již teď tu máme první dárek a dobrou zprávu,“ říká ředitel Univerzitního centra Jaroslav Makovec, „podařilo se nám domluvit s Dominikánskou provincií na dlouhodobém uložení obrazů z pozůstalosti Míly Doleželové a jejího manžela akademického malíře Jiřího Mareše v prostorách Univerzitního centra.

Syndik dominikánů Martin Dvořák k tomu uvádí: „Touto zápůjčkou se naplnila naše dlouholetá snaha o návrat malířky Míly Doleželové a jejího manžela Jiřího Mareše do Telče, do místa jejich působení s perspektivou vybudování stálé expozice. Domníváme se, že Univerzitní centrum Masarykovy univerzity Telč je vhodným partnerem tohoto projektu, jak z hlediska podpory vzdělanosti a kultury Kraje Vysočina a města Telče, tak z hlediska umístění depozitáře i stálé expozice v duchovním prostředí bývalé jezuitské koleje. Její dílo dokáže oslovit i člověka dnešní doby, hledajícího nový vztah k romskému etniku i zapomínajícího na křesťanské kořeny naší společnosti.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info