Využití kulturního dědictví | workshop I.

 

 

leden 2024

Lednový workshop se uskuteční v pondělí 29. ledna 2024. Ve 13.00 hodin představí Ing. Aleš Kozák (Institut pro památky a kulturu, o.p.s.) činnost redakce PROPAMÁTKY, která inspiruje při záchraně památek a také pomáhá hledat potřebné finanční zdroje.

Na jeho přednášku naváže v 18.00 hodin PhDr. Martina Indrová, Ph.D. (Památky Plus z. ú.) a pohovoří o sakrálních památkách a hledání jejich nového využití.

„S klesajícím počtem věřících a často i kvůli svému špatnému stavebně-technickému stavu zůstává mnoho sakrálních památek bez využití. Někdy je těžké hledat novou funkci této specifické části památkového fondu. Ukážeme si příklady dobré praxe, ale i ty realizace, kdy se to úplně nepovedlo“, slibuje přednášející.

Akce je určena pro všechny zájemce o obnovu památek, především pak pro podnikatele a studenty v oblasti cestovního ruchu, majitele památkově chráněných objektů a neziskové organizace. Aktivita vznikla za podpory Fondů EHP a Norska 2014-2021.

Vstup na workshop je zdarma. Prosíme zájemce o účast na této akci, aby se předem nahlásili Iloně Ampapové z územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči (mobil: 724 663 511 nebo e-mail: ampapova.ilona@npu.cz) do pátku 26. ledna 2024 do 12.00 hodin.

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info