Sdílejte s námi vzpomínky na Mílu Doleželovou

Míla Doleželová patřila částí svého života a díla právě k Telči a jejímu okolí. Autorčiny obrazy zároveň můžeme nalézt na různých světadílech a rozhodně patří k uměleckým výtvorům, které lze bez zaváhání nazvat mimořádnými.

22. 6. 2022

Bez popisku

Stálá expozice, která bude vytvořena v Univerzitním centru Masarykovy univerzity, je předělem i v „životě“ malířčiných obrazů. Vrací se do Telče, právě tam, kde vznikaly. Její díla zde s námi ale byla i v letech předchozích. V řadě domácností v Telči a okolí visí na zdech autorčiny práce a stejně tak jsou mezi námi i pamětníci, kteří mají na malířku přímé vzpomínky a zažili s ní různé příhody. 

Rádi bychom právě tyto osobní momenty zprostředkovali těm, které Míla Doležalová oslovila a oslovuje. Proto vás tedy prosíme: Zašlete nám své příběhy o tom, jak se do vaší domácnosti dostaly její obrazy. Podělte se s námi o to, jaký k nim máte vztah a jak na vás působí, když se na ně podíváte. Sdílejte své vzpomínky na setkávání s touto umělkyní, třeba i zdánlivé maličkosti, a pomozte nám tak přidat další střípky do mozaiky života této jedinečné osobnosti. 

Máte doma autorčin obraz? Zažili jste příhodu s Mílou Doleželovou?
Napište nám na papalova@rect.muni.cz nebo volejte na 737 643 908.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info